Inkluzija na Večeri Matematike

Kategorija: Diseminacija Napisao/la Monika Peša
U utorak 6. prosinca 2022. održana je Zlatna večer matematike u Muzeju antičkog stakla u Zadru. Još od 2013. godine AZOO podružnica Split s višom savjetnicom Antonelom Czwik i voditeljima županijskih stručnih vijeća, u suradnji s učiteljima i nastavnicima matematike osnovnih i srednjih škola te odgajateljima dječjih vrtića, organizira Zlatnu večer matematike. To je javni događaj otvoren za sve ljubitelje matematike od vrtićke dobi, učenike, studente, roditelje i sve one koje u matematici prepoznaju izazov. Ovogodišnje teme bile su 'Matematika u staklenoj boci' i 'Matematika
ujedinjuje'. Učenici naše škole su se također pridružili svečanom događaju s temom Mala kombinatorika staklenih kuglica.
Lucija Fuzul, učenica 8. a razreda je sa svojom učiteljicom matematike Monikom Peša prezentirala radove kojima su obilježili godinu stakla. Lucija je između ostalog pokazala dio istraživačke
nastave koju mladi nadareni matematičari provode za vrijeme satova dodatne nastave matematike.
Više o samom događaju možete pogledati na sljedećoj poveznici
Više o Lucijinoj prezentaciji Mala kombinatorika staklenih kuglica možete pročitati u BookCreator
   
 
Hitovi: 209

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice