Engleski izvan učionice

Kategorija: Diseminacija Objavljeno: Subota, 15 Veljača 2020 Napisao/la Marina Lisica

Nastavnica engleskog jezika Nina Lonić održala je sat izvanučionične nastave u školskom dvorištu sa 5.c razredom.

Učenici su dobili zadatak da promotre sve što ih okružuje te u svoju bilježnicu, u prethodno nacrtanu tablicu napišu na engleskom jeziku stvari koje je napravio čovjek u jedan stupac i ono što je djelo prirode u drugi stupac. Nakon toga su učenici pisali jednostavne rečenice koristeći prijedloge mjesta kako bi opisali gdje se nalaze one stvari koje su zapazili i zapisali u bilježnicu. Zatim je uslijedila igra dodavanja lopte gdje je učenik koji uhvati loptu trebao reći jedan od prethodno zapisanih pojmova. Sat je bio zaista uspješan jer su učenici bili u novom okruženju tj. prirodi.

 

Hitovi: 557

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice