Igre socijalizacije

Kategorija: Diseminacija Objavljeno: Subota, 15 Veljača 2020 Napisao/la Marina Lisica

 

Na satovima razrednog odjela 5.c razreda nastavnica Nina Lonić je s učenicima odigrala nekoliko igara socijalizacije u sklopu Team buildinga koje je naučila na seminaru u Barceloni u sklopu Erasmus projekta. Igre socijalizacije potiču zajedništvo, razvijaju suosjećanje i na taj način smanjuju intenzitet sukoba među djecom što uvelike pomaže učenicima pri rješavanju međusobnih nesuglasica.

Npr. 1.) Učenici smisle tri rečenice o sebi od kojih je jedna laž, a dvije su istinite. Učenici pogađaju koja je lažna rečenica.

2.) Učenici stanu jedan do drugoga i trebaju se poredati po datumu rođenja, početnom slovu svog imena, prezimena ili slično pazeći da je jedna noga uvijek na crti (pločice, parket, trakom ili kredom označena crta).

 

Hitovi: 556

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice