Klokan bez granica održan je u našoj školi 10.lipnja 2021.

Kategorija: Događanja Objavljeno: Ponedjeljak, 21 Lipanj 2021 Napisao/la Antonia Budanko Brkić

Međunarodna udruga "Klokan bez granica" okuplja predstavnike  više od 80 država svijeta. Njezin je cilj popularizirati matematiku, razvijati interes za matematiku i prirodne znanosti te logičko i kombinatoričko mišljenje. Glavna joj je zadaća organizacija natjecanja "Matematički klokan". Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa..

 

Natjecanje

Na natjecanju učenici rješavaju 12 ili 24 zadatka s ponuđenih 5 odgovora od kojih je samo jedan točan. Učenici drugih i trećih razreda osnovne škole (kategorije Pčelica i Leptirić)  rješavaju 12 zadataka za 60 minuta. Učenici ostalih razreda osnovne i srednje škole rješavaju 24 zadatka za 75 minuta. Zadaci su razvrstani u tri stupnja težine (zadaci za 3, 4 i 5 bodova).

Svaki učenik koji se prijavi na natjecanje dobiva “poklon za sve” – torticu i kemijsku olovku. Najuspješnijih 10 % učenika dobiva i nagradu.

(Preuzeto s https://matematika.hr/klokan/)

 

Vremenik natjecanja:

  1. 6. 2021.Na natjecanju Klokan bez granica sudjelovalo je 67 učenika.naše škole.

 

  1. 7. 2021.objava rješenja na mrežnim stranicama HMD-a

 

  1. 7. 2021. će biti objava neslužbenih rang – lista na mrežnim stranicama HMD-a

 

  1. 7. – 19. 7. u 23:59 je zaprimanje primjedbi na plasman ili netočne podatke  isključivo elektronskim putem na e-mail Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

 

Podjela nagrada u prvom tjednu nastavne godine 2021./22.

 

Povjerenik: Monika Peša

 

Hitovi: 117

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice