Dani glagoljice u našoj školi

Kategorija: Događanja Objavljeno: Ponedjeljak, 03 Listopad 2022 Napisao/la Antonia Budanko Brkić

Kako smo obilježili Dane glagoljice u našoj školi

Učenicu 6.a i 6.b razreda su kroz dvosat Hrvatskoga jezika dva petka za redom sudjelovali u aktivnostima i na taj način obilježili Dane glagoljice - najstarijeg izvorno hrvatskoga pisma. Prvi dan su transliterirali tekstove s glagoljice na latinicu na vanučionučnoj nastavi Hrvatskoga jezika u Starom selu gdje su pojedine kuće ukrašene pločama s glagoljskim tekstovima, drugi petak kroz satove Hrvatskoga jezika i Vjeronauka je upriličen susret šestih razreda s bibinjskim župnikom don Zdenkom Milićem u pratnji nastavnice hrvatskoga jezika Jasminke Adžić Sikirić i vjeroučiteljice Ane Rucker. Prilikom te prigode don Zdenko Milić je našoj školi darovao tri knjige koje svjedoče o bogatoj glagoljaškoj povijesti Bibinja.

Hitovi: 199

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice