Koliko poznaješ Hrvatski sabor

Kategorija: Događanja Objavljeno: Petak, 27 Svibanj 2022 Napisao/la Antonia Budanko Brkić

Prvi puta učenici osmih razreda sudjelovali su u online kvizu "Koliko poznaješ Hrvatski sabor", koji organizira služba za građane Hrvatskog sabora za učenike osnovnih i srednjih škola. Kviz pitanja za osnovne škole proizlaze iz kurikuluma za nastavni predmet Povijesti za 6., 7. i 8. razred osnovne škole.

Dva su cilja ovog edukativnog programa za učenike osnovnih škola: prvi je provjeriti koliko učenici znaju o Hrvatskome saboru i njegovoj ulozi u povijesti hrvatskoga naroda, a drugi je potaknuti najmlađe na učenje o ulozi Sabora u samostalnoj i suverenoj Republici Hrvatskoj od konstituiranja prvog demokratskog višestranačkog Sabora 30. svibnja 1990. godine do danas. Iz svake škole sudjeluju po tri učenika/učenice osmih razreda, a iz naše škole su sudjelovale tri učenice Marta Bralić, Paula Erceg i Vita Karaban, koje su dobile Pohvalnicu od Predsjednika Hrvatskog sabora, a škola Zahvalnicu.

Hitovi: 194

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice