Crvenkapica u posjetu kod prvaša

Kategorija: Knjižnica Objavljeno: Četvrtak, 08 Listopad 2020 Napisao/la Marijana Pavić

 

U sklopu upoznavanja školske knjižnice knjižničarka je posjetila učenike 1.a razreda te im pročitala bajku Crvenkapica. 

Učenici su s knjižničarkom najprije razgovarali o knjigama i knjižnici, a potom je knjižničarka iz „čarobne vreće“ koju je donijela sa sobom izvukla lutke vuka, crvenkapice i bake, ali i veliku knjigu bajki iz koje je  učenicima čitala Crvenkapicu. 

Učenici su pažljivo slušali te su u razgovoru poslije čitanja uočavali neke nove likove, momente i situacije s kojima do sada nisu bili upoznati ili su čitali istu priču s drugačijim detaljima.

Učenicima su se naročito svidjele lutke  pa su se rado poigrali i porazgovarali s njima na način da su pojedini učenici predstavljali lutke i uživjeli se u ulogu lutkara te odgovarali na postavljena pitanja ostalih učenika. Bio je to veseo i razigran školski sat. Iako učenici nisu mogli doći u knjižnicu zbog mjera zaštite od koronavirusa koje su na snazi, knjižničarka uvijek može donijeti dašak knjižnice u svaki razred!

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice