Natjecanje u čitanju

Kategorija: Knjižnica Objavljeno: Srijeda, 01 Veljača 2023 Napisao/la Marijana Pavić

Povodom Svjetskog dana čitanja naglas učenici četvrtih i petih razreda sudjelovali su u školskom natjecanju u izražajnom čitanju.

Na natjecanje se prijavilo dvadeset učenika koji su čitali tekstove koje su sami odabrali u trajanju do tri minute. Povjerenstvo je procjenjivalo odabir teksta, jasnoću čitanja, ritam i izražajnost, originalnost izvedbe te sveukupni dojam. U jakoj konkurenciji, prvo mjesto i najveći broj bodova odnio je učenik 4.c razreda Antoni Delija koji je čitao ulomak iz djela Gregov dnevnik - Raspad sistema, drugo mjesto pripalo je učenici 4.a razreda Cviti Karaban s tekstom Novi prijatelj Stjepana Lice, a treće mjesto učenici 5.a razreda Nikol Šošić s lirskom pjesmom Dobriše Cesarića U suton. Za svoje izvedbe učenici su dobili i prigodne darove – časopis Smib, blok za pisanje i straničnik dok je pobjednik osvojio i knjigu spisateljice Mirjane Mrkele Moja zadarska čitanka.

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice