Dan čitanja naglas

Kategorija: Knjižnica Objavljeno: Srijeda, 01 Veljača 2023 Napisao/la Marijana Pavić

 

Ovogodišnji Svjetski dan čitanja naglas obilježili smo našom cjelodnevnom aktivnošću Daj 5(minuta) čitanju.

I ove godine učenici i učitelji tijekom svih odmora čitali su na razglas pjesme i ulomke iz djela Antuna Gustava Matoša, Marije Jurić Zagorke i Dinka Šimunovića, pisaca kojima posebno posvećujemo pažnju ove godine kada obilježavamo 150. godišnjicu njihova rođenja.

Osim čitanja ispred školske knjižnice, čitanje se provodilo i u svakom razredu na način da je svaki razred iz školske knjižnice zadužio svoju knjigu koju su čitali na početku svakog školskog sata, neovisno o predmetu. Na taj smo način ukazali na važnost i ljepotu čitanja koje je temelj svakog područja ljudskog znanja.

U sljedećem videu možete pogledati djelić atmosfere: https://youtu.be/gudd35darVc 

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice