Susret s književnicom Nadom Topić

Kategorija: Knjižnica Objavljeno: Petak, 25 Ožujak 2022 Napisao/la Marijana Pavić

Povodom Svjetskog dana pjesništva učenici 8.a i 8.b razreda sudjelovali su na književnom susretu sa spisateljicom Nadom Topić te su razgovarali o pjesmama iz njezine zbirke Bezbroj i druge jednine.

Pjesme su prethodno čitali i analizirali na satu s knjižničarkom te se upoznali s modernom poezijom koja ih je začudila i zainteresirala. Stoga su imali mnoštvo pitanja za spisateljicu te je razgovor protekao izuzetno ugodno i zanimljivo.

Nada Topić suvremena je hrvatska književnica koja živi i radi u Solinu, autorica jednog romana i više zbirki poezije. Njezina zbirka pjesama Bezbroj i druge jednine specifična je jer je inspirirana brojevima i prirodnim znanostima koje majstorski pretapa u poeziju.

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice