Eksperimentiranje s Potterom

Kategorija: Knjižnica Objavljeno: Utorak, 06 Lipanj 2023 Napisao/la Marijana Pavić

 Serijal knjiga o Harryju Potteru neiscrpan je izvor mašte i ideja te su učenici 8.a i 8.b razreda zadnje satove Kemije iskoristili kako bi se zabavili i učili.

Njihova učiteljica Kemije Ivana Kadoić-Stojanov i knjižničarka Marijana Pavić osmislile su dvosat u kojem su učenici čitali ulomke iz knjiga Harry Potter i kamen mudraca, Harry Potter i odaja tajni te Harry Potter i plameni pehar. Na temelju pročitanih ulomaka rješavali su zagonetke koje su bile ispisane „nevidljivom tintom“ na papirima. Nakon toga, također na temelju pročitanih ulomaka i riješenih zagonetki, učenici su u grupama izvodili pokuse Crna mamba, Vulkan u čaši, Ljubavna limunada, Leteći čaj i Svijeća u čaši. Na taj su način povezali književnost i znanost, čitali i izvodili praktične vježbe, prisjetili se znanja iz opće kulture, književnosti, kemije i fizike, a nadasve se dobro zabavili i, nakon ispijene ljubavne limunade, zaljubljeni i sretni nastavili svoj radni nastavni dan!

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice