Uz čitanje riječi rastu

Objavljeno: Petak, 23 Listopad 2020 Napisao/la Marijana Pavić

  Školska knjižnica naše škole uključila se ove godine u eTwinning projekt Uz čitanje riječi rastu.

Ciljevi ovog projekta su poticati radost čitanja, razvijati vještinu čitanja, učiti kako se odnositi prema knjizi, pobuditi interes učenika za čitanje knjiga, osnaživati kritičko mišljenje o pročitanom, prikazati projektne aktivnosti kroz uporabu IKT-a, poticati druge učenike škole, lokalnu zajednicu i širu javnost na razvijanje kulture provođenja slobodnog vremena te osnažiti ulogu čitanja u razvoju jezičnih, komunikacijskih i stvaralačkih kompetencija potrebnih za izazove suvremenog društva.

Projekt se provodi tijekom školske godine 2020./2021., a namijenjen je svim učenicima od prvog do osmog razreda. Trenutno u projektu sudjeluje 254 učitelja uglavnom iz Hrvatske, Turske, Rumunjske, Albanije, Srbije te Bosne i Hercegovine.

U našoj školi projekt provodi školska knjižničarka u suradnji s učiteljicama razredne nastave te učiteljicama Hrvatskog jezika u sklopu aktivnosti kojima se potiče čitanje i čitateljska kultura među učenicima naše škole.

Sve aktivnosti koje dijelimo na Twinspaceu mogu se pratiti na sljedećoj poveznici :

https://twinspace.etwinning.net/120760/pages/page/1040470 

 

 

 

 

Hitovi: 498

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice