Projekt- Energija oko nas

Kategorija: Rad, snaga, energija Objavljeno: Ponedjeljak, 05 Srpanj 2021 Napisao/la Antonia Budanko Brkić

Ovu školsku godinu proučavali smo različite oblike energije koje nas okružuju. Cilj je bio približiti učenicima gradivo iz fizike tako da uvide da je fizika stvarno svugdje oko nas i da samo trebamo gledati i misliti. U sklopu nastave fizike, u završnom dijelu, učenici sedmih razreda proučavali su Sunčevu energiju. Potražili smo na koje je sve načine Sunčeva energija iskorištena u mjestu. Proučili pretvorbe energije, vidjeli da nam je Sunce jako pomaže.

S profesoricom Antoniom Budanko Brkić složili su solarne autiće i u školskom dvorištu napravili utrku istih. Učenicima se projekt jako svidio i poželjeli su da ih ima više.

  

Hitovi: 772

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice