Trening životnih vještina

Objavljeno: Srijeda, 05 Srpanj 2023 Napisao/la Antonia Budanko Brkić

Trening životnih vještina je program univerzalne prevencije rizičnih ponašanja koji za cilj ima promicanje zdravog stila života. Kroz radionice se kod djece razvijaju vještine koje doprinose uspješnom nošenju s izazovima  rasta, razvoja i odrastanja,a koje uključuju odolijevanje pritisku vršnjaka i drugih socijalnih utjecaja, poticanje donošenja zdravih i prosocijalnih odluka i izbora, kritičkog promišljanja te stvaranja i održavanja pozitivnih odnosa s drugima.Program je organiziran od strane Zavoda za javno zdravstvo. U Zadarskoj županiji u programu su sudjelovali svi učenici trećih i četvrtih razreda.Služba za mentalno zdravlje i prevenciju ovisnosti provela je natječaj „NAPOKON ISKRENA REKLAMA“ u kojem su sudjelovali učenici 4. a razreda s učiteljicom Marijom Sorić.


Napravili su plakat s temom „Dođi u moj razred“ kojem je cilj promicanje razrednog zajedništva, posebnosti razreda kao cjeline i njegove raznolikosti i kvalitete. Osvojili su 4. mjesto i za nagradu ulaznice u Muzej iluzija u Zadru za cijeli razred.

Hitovi: 245

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice