150. rođendan Ivane Brlić-Mažuranić

Kategorija: Događanja Napisao/la Jasminka Adžić Sikirić

Učenici 7.a i b razreda naše škole su sudjelovali u projektu obilježavanja 150. rođendana Ivane Brlić-Mažuranić sa svojom nastavnicom iz hrvatskog jezika Jasminkom Adžić Sikirić.

Izrađivali su lutke za Šumu Striborovu od odbačenih tkanina i starih odjevnih predmeta, crtali scenografiju za igrokaz i na kraju snimili video igrokaz koji možete pogledati na sljedećim poveznicama. 8.b razred je uredio razredni pano još u travnju njoj u čast, a 5.b razred je obrađivao lektirna djela Sunce Djever i Neva Nevičica te Bratac Jaglenac i Sestrica Rutvica nakon čega su izrađivali kvizove za provjeru razumijevanja pročitane lektire. U projektu je sudjelovala i nastavnica  Likovne kulture Miljana Ćavar Radić na čijem satu su portretirali, našu bezvremensku i uvijek rado čitanu, Ivanu. Projektu se pridružila knjižničarka Marijana Pavić koja je sa 7.a razredom radila blackout poeziju na Ivaninim bajkama. Radove učenika možete pogledati u galeriji.

Hitovi: 66

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice