Sretan 150. rođendan, Zagorko!

Kategorija: Događanja Objavljeno: Petak, 03 Ožujak 2023 Napisao/la Marijana Pavić

 Povodom obilježavanja 150. godišnjice rođenja velike hrvatske novinarke i književnice Marije Jurić Zagorke ispred naše školske knjižnice održana je prezentacija učeničkih radova nastalih tijekom veljače, a koji su inspirirani djelom i radom ove istinske hrvatske velikanke.

Učenici 6.a i 6.b razreda sa svojom učiteljicom Hrvatskog jezika Jasminkom Adžić Sikirić izrađivali su društvene igre, kvizove i video-mamce za Zagorkina djela dok su učenici 8.a i 8.b razreda pod mentorstvom učiteljice Marijane Kandić pisali osvrte i problemske članke na temu uređivanja i odnosa žena i muškaraca u Zagorkino doba i danas te današnjim trendovima ljepote koji idu u ekstreme. Potaknuti Zagorkinim člankom Zašto se kiti žena, a ne muškarac (malo šale, malo istine) objavljenim u časopisu Ženski list iz 1934. godine učenici Tončica Sović i Sara Šindija iz 8.b razreda te Danijela Rimanić, Marija Sović, Bruno Badrak i Ivano Konestabo iz 7.b razreda pod mentorstvom knjižničarke Marijane Pavić i učiteljice Jasminke Adžić Sikirić  snimili su film Zašto se kiti žena.

Hitovi: 283

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice