DEBATA -Prilozi i upute uz lektire Pravda i Alkar

Kategorija: Hrvatski jezik 8 Objavljeno: Četvrtak, 20 Listopad 2016 Napisao/la Marijana Pavić

Dragi učenici,

da biste kvalitetno pripremili svoje argumente za debatu vezanu uz lektirna djela Pravda i Alkar, proučite sljedeće materijale na poveznicama:

 Opća deklaracija o ljudskim pravima

http://povijest.net/prava-zena-kroz-povijest/ 

Za svoju tvrdnju (tezu) pripremite argumente ZA i argumente PROTIV.

Ukupno će se debatirati o četiri tvrdnje (teze). Svaka debata trajat će do 15 min od čega morate pripremiti 1. uvodnu minutu za izlaganje zašto ste ZA ili PROTIV te završnu minutu za obranu svog stava. U samoj debati postavljat ćete pitanja suprotnoj grupi, odgovarati na njihova pitanja, komentirati njihove argumente, odgovarati na pitanja moderatora (učiteljice) i iznositi dokaze za svoje stajalište. Bilo bi dobro da pripremite odgovarajuće citate kojima ćete potkrijepiti svoje stavove, iznosite vlastita iskustva i spoznaje te se pozovete na Deklaraciju o ljudskim pravima ili činjenice o položaju žena kroz povijest.

 

 

Hitovi: 1555

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice