Trinaest životnih pravila

Objavljeno: Srijeda, 22 Svibanj 2013 Napisao/la Administrator

Sve što trebam znati naučio sam još u vrtiću

Robert Lee Fulghum američki je autor, najpoznatiji po svojim kratkim esejima, koji tvrdi da je sve što mu je u životu trebalo naučio već u vrtiću. U pitanju je 13 kratkih zaključaka koji, smatra autor, pristojnom čovjeku pomažu da dostojanstveno prođe kroz život. Na ovom mjestu ih donosimo, a vi zaključite nalazite li se u svim ili barem dijelu Fulghumovih vrtićkih spoznaja, odnosno dijelite li životnu filozofiju koja, uvjereni smo, krasi dobre ljude. To vam neće vam uzeti niti pola minute, a koliko će vam nakon toga trebati da propitate svoj odnos prema ljudima koji vas okružuju - to je naravno vaša stvar

 Nadamo se da su preškolci a naši budući prvaši usvojili većinu ovih zaključaka… smile

 1. Sve podijeli s drugima.
 2. Igraj pošteno.
 3. Ne udaraj druge.
 4. Svaku stvar vrati tamo gdje si je našao.
 5. Počisti za sobom.
 6. Ne uzimaj ono što nije tvoje.
 7. Kada nekoga povrijediš, ispričaj mu se.
 8. Puštaj vodu u toaletu i peri ruke prije jela.
 9. Kad si umoran, a imaš vremena - odspavaj malo.
 10. Živi uravnoteženo. Od svega po malo.
 11. Zlatne ribice, hrčci, psi i mace... svi jednoga dana moraju umrijeti. I mi ćemo.
 12. Ne zaboravi da čuda postoje! Sjeti se sjemenke graha koju si ostavio da proklija.
 13. Otvori oči i gledaj!

Robert Fulghum

Prenosimo sa: lupiga.com

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice