Priča za plišanca

Kategorija: Knjižnica Objavljeno: Ponedjeljak, 15 Lipanj 2020 Napisao/la Marijana Pavić

Novi školski projekt poticanja čitanja Priča za plišanca koji je nastao u suradnji naše školske knjižnice i učiteljica drugih razreda naišao je na izvrsnu reakciju učenika, roditelja i učitelja.

Tijekom trajanja projekta svaki tjedan jedan učenik bira slikovnicu iz školske knjižnice te je kod kuće čita svojoj najdražoj plišanoj igrački, svojim ukućanima kao i ukućani njemu. Sljedeći tjedan učenik na satu Hrvatskoga jezika čita ili prepričava priču ostalim učenicima u razredu te predstavlja i pokazuje svoju plišanu igračku kojoj je čitao. Ostali učenici postavljaju pitanja te u bilježnicama ilustriraju priču i ispisuju nekoliko ključnih riječi. Na ovaj način učenici razvijaju i unaprjeđuju svoje čitalačke i komunikacijske kao i ljubav prema čitanju.

 

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice