Učenici 4.a razreda izradili svoj prvi rječnik

Kategorija: Knjižnica Objavljeno: Ponedjeljak, 19 Listopad 2020 Napisao/la Marijana Pavić

 

Dan rječnika 16. listopada učenici 4.a razreda OŠ Stjepana radića Bibinje sa svojom su učiteljicom Jordanom Sikirić i knjižničarkom Marijanom Pavić  obilježili predstavljanjem rezultata svog mini-projekta izrade razrednog rječnika.

Naime, u sklopu e-Twinning projekta Uz čitanje riječi rastu učenici su čitajući lektirno djelo Duh u močvari izdvajali nepoznate i manje poznate riječi čije su značenje potom  pronalazili u Rječniku hrvatskoga jezika. Na ovaj su način vježbali snalaženje u rječniku i obogatili svoj leksički fond, saznali značenje nekim rjeđe korištenim pa čak i izumrlim riječima, ali i osvijestili spoznaju o jezičnom bogatstvu i raznolikosti hrvatskoga jezika. 

Uz pomoć knjižničarke sastavili su rječnik na mreži u alatu Sway te tiskani rječnik koji će dobro poslužiti i budućim čitateljima ovog klasika hrvatske dječje književnosti, napose s obzirom da izdanje koje imamo u našoj školskoj knjižnici ne sadrži rječnik manje poznatih riječi, a samo djelo njime prilično obiluje.

Rječnik se nalazi na mrežnoj adresi: https://sway.office.com/nPE5Aa0JHTgF4TF9?ref=email&loc=play

 

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice