Izložba udžbenika i nastavnih pomagala s kraja 19. i prve polovice 20. st.

Kategorija: Knjižnica Objavljeno: Petak, 17 Svibanj 2019 Napisao/la Marijana Pavić

U sklopu šestog po redu festivala povijesti Kliofest, u koji se ove godine uključila i naša škola, ispred školske knjižnice postavljena je vrijedna i zanimljiva izložba

starih udžbenika i priručnika te nastavnih pomagala kao i narodnih nošnji s kraja 19. i prve polovice 20. stoljeća. Naš Kliofest smo posvetili Stjepanu Radiću, velikanu hrvatske povijesti po kojem naša škola nosi ime tako da i svi izlošci datiraju iz vremena njegovog života. Izložba je postavljena u suradnji s Narodnim muzejom Zadar koji je posudio nošnju dok je vrijednu zbirku starih udžbenika i priručnika za potrebe izložbe ustupila prof. povijesti Danijela Deković iz OŠ sv. Filip i Jakov. Vrijedne izloške pronašli smo i u arhivu naše škole te u privatnoj zbirci g. Marija Sikirića koji nam je ljubazno ustupio nekoliko vrlo vrijednih starih knjiga te svjedodžbu završnog razreda škole izdanu u Bibinjama koja datira iz 1901. godine dok je ravnateljica Mirka Sikirić ustupila narodnu nošnju iz Posavine koju je naslijedila od svoje bake. 

M.Pavić

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice