Neustrašive znanstvenice

Kategorija: Knjižnica Objavljeno: Utorak, 07 Ožujak 2023 Napisao/la Marijana Pavić

 Povodom Međunarodnog dana žena učenice 8.a razreda pripremile su izlaganja o ženama koje su obilježile znanost kroz povijest, a o kojima nije uvijek bilo dovoljno ili nije bilo niti malo rečeno iako su svojim radom, izumima i istraživanjima itetako zavrijedile da se za njih čuje.

Izlaganje je održano ispred školske knjižnice, a neustrašivim učenicama pomogle su učiteljica matematike Monika Peša i knjižničarka Marijana Pavić kako bi ih ohrabrile i pripremile za javni nastup.

Tako smo saznali za mnoge žene koje su zadužile znanost počevši od drevne Hipatije, prve matematičarke iz Egipta preko izumiteljice prvog računalnog programa Ade Lovelace, fizičarke Lise Meitner do programerke i raketne inženjerke Annie Easley i drugih neustrašivih žena koje su uspjele u znanstvenom radu unatoč vremenu i društvu koje im nije bilo nimalo naklonjeno.

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice