Međunarodni dan darovite djece

Objavljeno: Ponedjeljak, 22 Ožujak 2021 Napisao/la Ana Frleta

slika preuzeta sa www.morgan.k12.co.us

 Razvoj darovitosti složen je i dinamičan proces koji zahtijeva udruženo djelovanje velikog broja čimbenika među kojima presudnu ulogu imaju obitelj, sam pojedinac i društvena sredina. Dijete se ne razvija izolirano već u interakciji sa svojom obitelji, a potom i u kolektivu u kojem započinje druženje s vršnjacima. Iznimno je važno prepoznati darovitu djecu te im pružiti mogućnost napredovanja. Zbog toga u našoj školi organiziramo niz radionica namijenjenih darovitoj djeci.

Međunarodni dan darovite djece obilježava se 21. ožujka svake godine. Tom prigodom je nastavnica Biologije, Ana Tadić-Marjanović, u petak 19. 3., u 4. a razredu održala radionicu OSJETILA - učenje kroz igru. 

Primarni cilj radionice je produbiti postojeća znanja o osjetilima čovjeka te shvatiti važnost osjetila za naš život. Kroz niz vježbi djeca su uvidjela kako su nam za razumijevanja svijeta oko sebe važna sva osjetila podjednako. 

Detaljnije o radionici možete pročitati ovdje

 

Hitovi: 590

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice