Školsko natjecanje iz slovkanja

Objavljeno: Utorak, 20 Listopad 2020 Napisao/la Marina Lisica

Povodom Europskog dana jezika održano je u našoj školi 25. rujna školsko natjecanje iz slovkanja pod nazivom Spelling Bee School Competition. U natjecanju je sudjelovalo dvanaest učenika šestih razreda koji su prethodno osvojili prva četiri mjesta u svojim razredima. U aktivnosti slovkanja su sudjelovali svi učenici triju šestih razreda prošlu i početkom ove školske godine na redovnoj i dodatnoj nastavi. Prva četiri mjesta u razrednom natjecanju  6.a razreda osvojili su Ante Lisica, Luna Kandić, Aurora Anka Sikirić i Lucija Lordanić, u 6.b  Marija Siketić, Tončica Sović, Sara Šindija i Natanael Šindija, a u 6.c razredu Lorena Šimunić, Lucija Fuzul, Paula Lalić i Gabriela Sikirić.

   Tijekom školskog natjecanja učenici su slovkali već unaprijed zadane i uvježbane riječi. U svakom krugu ima dvadeset riječi. Učenik izabire broj i na određeni broj dobiva riječ koju mora točno slovkati. Ukoliko pogriješi jedno slovo, više ne sudjeluje u natjecanju. Učenici su se stvarno dobro pripremili te je bilo potrebno proći devet krugova kako bi mogli proglasiti pobjednika. Ako učenici proslovkaju sve unaprijed zadane riječi, onda moraju slovkati riječi koje nisu uvježbali. U ovom natjecanju se to dogodilo u osmom i devetom krugu što je za svaku pohvalu. Treće mjesto je zauzela učenica Aurora Anka Sikirić iz 6. a razreda, drugo mjesto Tončica Sović iz 6. b i pobjednica natjecanja je bila Lorena Šimunić, učenica 6. c razreda. Naše prvo školsko natjecanje iz slovkanja je završilo uz veliki pljesak, prigodne poklone i naravno malo fotografiranja.

 

Hitovi: 616

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice