St.Julian's, Malta

Kategorija: Mobilnost Objavljeno: Četvrtak, 21 Studeni 2019 Napisao/la Marina Lisica

FLUENCY AND LANGUAGE DEVELOPMENT FOR EDUCATIONAL STAFF”

Marija Mrkić, prof. Geografije

 

U sklopu Erasmus+ projekta naše škole “Mogu više” pohađala sam tečaj “Fluency & Languague Development for Educational Staff” od 7.10. – 11.10. 2019. na Malti.
Tečaj je trajao 5 dana, a sudionici su bili iz 5 različitih zemalja (Njemačka, Slovačka, Poljska, Finska i Hrvatska).

 

Po dolasku na Maltu dočekali su nas organizatori tečaja. Imali smo kratko neformalno upoznavanje nakon kojeg nas je profesorica kratko uputila u sve aktivnosti koje ćemo proći kroz pet dana tečaja te nas je podijelila u grupe. Moja grupa koja se sastojala od 9 polaznika iz 5 država je bila B1 stupanj engleskog. Profesorica je bila iz Velike Britanije.

Tema dana je bila vezana za putovanja, a radili smo i različite vježbe nevezano za temu (npr. word stress) te uspoređivali edukacijske sustave, s naglaskom na engleski. Nakon tečaja održana je zakuska na kojoj smo degustirali malteške slastice.

 

Drugi dan smo imali rasprave na temu: stereotypes, school uniforms &Maltese food te vježbali tenses, unfinished sentences & pronunciation.

 

Treći dan smo usavršavali konverzaciju na engleskom jeziku kroz vježbe „How to spell something”, „For and against” te „Roleplay”. Također smo dobili niz primjera za „connected speech” i „phrasal verbs”.

 

Četvrti dan smo također proveli raspravljajući na teme: History (of the island of Malta and of our country) i My dream holiday. Također smo vježbali active/passive voice i izgovor. Nakon nastave smo otišli na organizirano razgledavanje Vallette uz pratnju vodiča.

 

Peti dan smo vježbali svakodnevne izraze te raspravljali na razne teme: at the hotel, small talk, 3-step interview (hobbies and memorable holidays)...Profesorica nam je dala korisne web stranice kako bi mogli nastaviti vježbati engleski jezik i nakon tečaja. Poslije nastave smo išli u razgledavanje Mdine i Rabata.


Bilo je zanimljivo iskustvo učiti engleski i usput saznati puno različitih informacija o državama sudionika, a nas 4 Hrvatice koristile smo svaku priliku kako bi promovirale ljepote naše države.
U slobodno vrijeme odlazili smo na organizirane izlete gdje smo se družili i upoznavali s tradicijom i kulturom zemlje domaćina.
Erasmus+ projekt donio mi je zanimljivo iskustvo i u budućnosti ću rado sudjelovati na sličnim projektima.

Marija Mrkić, prof. Geografije

 

 

Hitovi: 721

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice