Ukrajinske basne na satu Hrvatskog jezika

Kategorija: Diseminacija Objavljeno: Utorak, 22 Studeni 2022 Napisao/la Antonia Budanko Brkić

Kao dio diseminacije Erasmus+ projekta Bridging the gap u 6.a razredu učenica iz Ukrajine Veronika Kosyk održala je predavanje na temu Ukrajinske basne na satu Hrvatskoga jezika. Učenici su imali priliku čuti basnu Vuk i janje, Ivana Andrejeviča Krilova, na ukrajinskom jeziku koju je prevela na hrvatski jezik kojim je prilično dobro ovladala od svojeg dolaska u Hrvatsku.

Cilj je bio pronaći sličnosti u porukama hrvatskih i ukrajinskih basni te učenike upoznati s ćirilicom, pismom kojim su se Hrvati služili u 12.st. paralelno s glagoljicom i latinicom. Učenici su sa zanimanjem pratili izlaganje i sudjelovali u interpretaciji basne Vuk i janje.
Jasminka Adžić Sikirić, nastavnica hrvatskoga jezika

                                                                        

 

Hitovi: 205

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice